مبدا*
مقصد*

تاریخ رفت*

خرید بلیط هواپیما رفسنجان


فرودگاه رفسنجان

رفسنجان در استان کرمان قرار دارد. این فرودگاه در سال ۱۳۶۹ افتتاح شد این فرودگاه دارای 2 ترمینال داخلی و خارجی بوده که در سال گذشته 730 هزار مسافر خارجی و داخلی از امکانات این فرودگاه استفاده کرده‌اند. مساحت باند فرودگاه رفسنجان ۱۴۴ هزار متر مربع است که با احتساب پارکینگ و تاکسی، مساحتی حدود ۱۶۴۵۰۰ متر مربع از عوامل پروازی این فرودگاه ساماندهی، روکش و توسعه داده شده‌است. کرمان دارای پنج فرودگاه است که یکی از این فرودگاه‌ها فرودگاه بین‌المللی رفسنجان است که طی سالهای اخیر به دلیل انجام عملیات عمرانی برای توسعه فرودگاه پروازهای داخلی در این فرودگاه با مشکلاتی همراه بود است و عملیات بهسازی فرودگاه نزدیک به سه سال طول کشید که شامل توسعه باند فرودگاه و عوامل پروازی بوده‌است. سطوح پروازی فرودگاه رفسنجان توسعه یافته‌است و مساحت باند فرودگاه افزایش یافته‌است و به ۱۷۰ هزار متر مربع رسیده‌است.
فرودگاه بین المللی رفسنجان(کرمان)
کد یاتا
RJN
شهرستان
رفسنجان
موقعیت از شهر
جنوب
فاصله از شهر
13 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
ماهان
مقاصد پروازی
تهران
مسافرین ورودی
8,724 نفر
مسافرین خروجی
8,724 نفر
تلفن
03424230909
وب سایت
rafsanjan.airport.ir

برنامه پروازهای رفسنجان


مسیر پروازیروزهای هفته
بلیط هواپیما رفسنجان تهرانشنبهسه شنبهپنج شنبه

قیمت بلیط هواپیما رفسنجان


مسیر پروازیقیمت بزرگسالقیمت کودکقیمت نوزاد
از حداقلتا حداکثراز حداقلتا حداکثراز حداقلتا حداکثر
بلیط هواپیما رفسنجان تهران576,000 ریال2,995,000 ریال329,000 ریال2,268,000 ریال121,000 ریال363,000 ریال

شهر رفسنجان

جمعیت شهر رفسنجان بر اساس سرشماری به ۱۶۱٬۹۰۹ نفر در سال ۱۳۹۵ می‌رسد. فاصله شهر رفسنجان کرمان ۱۱۰ کیلومتر است. وسعت سومین کارخانه فراوری مس جهان است.شهر رفسنجان دارای آب و هوای نیمه کویری است. تابستان‌های نسبتاً گرم و زمستان‌های سردی دارد. البته در اطراف این شهر مناطق کوهستانی زیادی نیز وجود دارد. میانگین بارش سالانه شهر رفسنجان ۱۰۰ میلی‌متر است.

توصیه های گردشگری
موزه مردم شناسی رفسنجان
موزه مردم شناسی رفسنجان در مکانی به نام میدان موزه واقع شده است . موزه مردم شناسی رفسنجان یکی از جالبترین موزه های مردم شناسی موجود در سطح کشور است که در آن انواع مجسمه، عتیقه جات، دستگاههای بافندگی و ریسندگی، آسیاب های آبی و … به چشم می خورد. این موزه که حمام قدیمی آقا سیدمهدی قریشی رفسنجان می باشد سال‌هاست به موزه مردم‌شناسی تبدیل شده و آداب و رسوم رفسنجانی‌ها در این مکان به نمایش گذاشته است

موزه مردم شناسی رفسنجان

بادگیر معین
بادگیر از روزگاران دور با شکل‌های معماری مختلفی اجرا و مورد استفاده قرار می‌دادند و بادگیرها در شهرستان رفسنجان به شش نوع بادگیر مرسوم بودند و هنوز هم در بافت‌های تاریخی و روستایی با اشکال دایره، هشت ضلعی ، مستطیل ، یک‌طرفه ، دوطرفه و در انبارها مستطیلی شکل ساخته‌اند و در بافت‌های تاریخی رفسنجان کمتر بنای تاریخی می‌بینیم که بادگیر با کلاه فرنگی نداشته باشد. بادگیر معین باقی مانده عمارت معین می‌باشد.این بادگیر در سال 1384 توسط میراث فرهنگی مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت. ترکیب مصالح از خشت خام ، چوب ، کاه‌گل، آجر و با کتیبه‌های گچی و فرم دهی به آجرها ساخته شده است. ارتفاع بادگیر 16 متر ، موقعیت بادگیر در شرق خیابان بنفشه بین خیابان شریعتی و خیابان عدالت واقع شده است.

رفسنجان