مبدا*
مقصد*

تاریخ رفت*

خرید بلیط هواپیما خوی


فرودگاه خوی

دومین فرودگاه آذربایجان غربی است که در شهر خوی قرار دارد. فرودگاه خوی دارای طول باند ۲۸۵۰ متر و عرض ۴۵ متر و همچنین ۱۵۰۰۰ متر مربع مساحت اپرون آن است ارتفاع برج مراقبت فرودگاه ۴۱ متر می‌باشد. با توجه به هم‌مرز بودن با کشور ترکیه شهر وان و داشتن گذرگاه مرزی رازی خوی به عنوان مهمترین دروازه توسعه شمال استان در جابجایی هوایی مسافر، توریست، بازرگانان، هنرمندان -اساتید دانشگاهی و دانشجویان، مهندسان و صنعتگران و… بعنوان یکی از زیباترین فرودگاه‌های کشور ایفای نقش می‌نماید. مساحت ساختمانهای احداث شده شامل سالن اصلی ترمینال، سالن ورودی، سالن خروجی، سالن تشریفات، ساختمان عملیات و ساختمانهای اداری و برج مراقبت پرواز بالغ بر ۳۷۰۰ متر مربع می‌باشد.
فرودگاه خوی(آذربایجان غربی )
کد یاتا
KHY
شهرستان
خوی
موقعیت از شهر
جنوب
فاصله از شهر
25 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
ایران ایر
مقاصد پروازی
تهران
مسافرین ورودی
5,521نفر
مسافرین خروجی
5,521 نفر
تلفن
04612554971
وب سایت
khoy.airport.ir

برنامه پروازهای خوی


مسیر پروازیروزهای هفته
بلیط هواپیما تهران خویشنبهدوشنبهپنج شنبه

قیمت بلیط هواپیما خوی


مسیر پروازیقیمت بزرگسالقیمت کودکقیمت نوزاد
از حداقلتا حداکثراز حداقلتا حداکثراز حداقلتا حداکثر
بلیط هواپیما خوی تهران1,034,000 ریال4,638,000 ریال557,000 ریال2,359,000 ریال166,000 ریال526,000 ریال
شهر خوی
بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهرستان آذربایجان غربی بعد از مرکز استان، ارومیه بوده و دومین شهر مهم استان آذربایجان غربی به حساب می‌آید. جمعیت شهرستان خوی طبق سرشماری سال (۱۳۹۵) برابر با۳۴۸٬۶۶۴نفر، که ازاین تعداد ۱۹۸٬۸۴۵نفر ساکن شهر خوی هستند. شهرستان خوي در دشت نسبتاً وسيعي واقع شده كه اطراف آن را كوهها محصور كرده اند چون در محلي پست قرار گرفته در اصطلاح به آن خوي چوخوري هم مي‌گويند كه به معناي گود است. اين شهرستان در طيف ارتفاعي 500 تا بيش از 3000 متر از سطح دريا قرار گرفته بطوريكه مرتفع‌ترين نقطه استان با ارتفاع 3622 متر در اين شهرستان واقع شده است.

توصیه های گردشگری
بازار قدیمی خوی
که در ضلع جنوب شرقی چهارراه مرکزی و مابین خیابان طالقانی و انقلاب قرار گرفته است، قدمتی به درازای حکومت صفویان قرن ۱۲ هجری قمری دارد. گفته می‌شود این بازار دومین بازار بزرگ ایران است. همان طور که ذکر شد، این شهر از گذشته تاکنون، مرکز اقتصادی بزرگی بود و به همین دلیل بازارها و کاروانسراهای قدیمی زیادی در آن به وجود آمده است. مجموعه‌ی بازار خوی در ۲۴ خرداد سال ۱۳۶۶ با شماره‌ی ۱۷۲۸ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

بازار-قدیم-خوی

مسجد مطلب خان
مسجد مطلب خان یکی از یادگاری‌های دوران ایلخانی در خوی است که در مرکز شهر، ابتدای خیابان طالقانی و در نزدیکی بازار قدیمی قرار دارد. مطلب خان، در زمان قاجار، زرگر مخصوص عباس میرزا نائب‌السلطنه بود. گفته می‌شود مشهد مطلب خان به سبک مساجد دوران مغول، روباز ساخته شده و در گذر زمان، بر اثر حوادث طبیعی تخریب و در زمان قاجار، مجددا روی ویرانه‌ها مسجدی بنا شده است. از ویژگی‌های معماری این مسجد می‌توان به شبستان روباز، حجره‌های دو طبقه در دورتادور آن، شاه‌نشین‌های رفیع و ایوان بزرگ اشاره کرد. مسجد مطلب خان با شماره‌ی ۴۸۴۶ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

مسجد-مطلب-خان