مبدا*
مقصد*

تاریخ رفت*

خرید بلیط هواپیما خرم آباد


فرودگاه بین المللی خرم آباد

باند فرودگاه خرم آباد به عرض 30 متر و طول 1800 متر در جریان جنگ جهانی دوم توسط متفقین در محلی روبروی کمپ نظامی بدرآباد که مقر نیروهای نظامی شوروی سابق، انگلیس و آمریکا بود، صرفا جهت پرواز هواپیماهای ملخی قدیمی طراحی گردید. از این باند خاکی پس از خاتمه جنگ جهانی دوم و خروج متفقین از کشور برای جابجایی افسران نظامی از خرم آباد به تهران و بالعکس استفاده می شد تا اینکه شرکت ملی نفت ایران و مخابرات منطقه لرستان زمینهای فرودگاه را خریداری و بازسازی نمودند و حدود 1800 متر از باند جهت استفاده هواپیماهای کوچک پستی آسفالت گردید و یک اتاق کوچک نگهبانی و یک ساختمان کوچک برای استراحت مسافران ساخته شد. مدتی بعد زمینهای اطراف فرودگاه خریداری و روستای میانگلال که در مسیر باند فرودگاه قرار گرفته بود جابجا شد. ساختمان ترمینال مسافری جدید در سال 1362 به بهره برداری رسید. اما با توجه به رشد و توسعه فرودگاه، در سال 1380 ترمینال جدید در زمینی به مساحت 4300 متر مربع و با حداقل فاصله نسبت به پارکینگ هواپیما افتتاح شد.
فرودگاه بین المللی خرم آباد(لرستان)
کد یاتا
KHD
شهرستان
خرم آباد
موقعیت از شهر
جنوب غربی
فاصله از شهر
10 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
تابان ایران ایر ماهان
مقاصد پروازی
تهران - مشهد
مسافرین ورودی
23,849 نفر
مسافرین خروجی
23,849 نفر
تلفن
06633439901
وب سایت
khoramabad.airport.ir

برنامه پروازهای خرم آباد


مسیر پروازیروزهای هفته
بلیط هواپیما خرم آباد مشهدشنبهسه شنبه
بلیط هواپیما خرم آباد تهرانشنبهیک شنبهدوشنبهسه شنبهچهارشنبهپنج شنبهجمعه

قیمت بلیط هواپیما خرم آباد


مسیر پروازیقیمت بزرگسالقیمت کودکقیمت نوزاد
از حداقلتا حداکثراز حداقلتا حداکثراز حداقلتا حداکثر
بلیط هواپیما خرم آباد مشهد1,223,000 ریال3,080,000 ریال972,000 ریال2,259,000 ریال168,000 ریال371,000 ریال
بلیط هواپیما خرم آباد تهران696,000 ریال3,790,000 ریال419,000 ریال1,935,000 ریال115,000 ریال441,000 ریال

شهر خرم آباد

شهرستان خرم‌آباد یکی از شهرستان‌های استان لرستان و مرکز آن شهر خرم آباد است. این شهرستان قبل از سال ۱۳۸۸ دارای شش بخش بود که با تشکیل شهرستان دوره دو بخش از شهرستان خرم‌آباد به این شهرستان تازه تأسیس الحاق شد و شهرستان خرم‌آباد در حال حاضر دارای چهار بخش است. ساکنان خرم‌آباد به زبان خرم آبادی سخن می‌گویند. جمعیت شهرستان خرم‌آباد در سال ۱۳۹۵ برابر با ۵۰۶هزار و ۴۷۱ نفر بوده‌است که ۲۸٫۷ درصد جمعیت استان لرستان را شامل می‌شود.

توصیه های گردشگری
آبشار نوژیان
آبشار نوژیان در ۵۱ کیلومتری جنوب شرقی شهر خرم آباد در بخش پایی واقع شده‌است. ارتفاع این آبشار ۹۵ متر و عرض تاج آن ۵ متر است. گردشگاه جنگلی نوژان بالای کوه تاف قرار دارد. همواره بسیاری از مردم برای تماشای این آبشار زیبا و نیز برای جمع‌آوری گیاهان دارویی به این ناحیه می‌آیند و اوقات فراغت خود را در آنجا می‌گذرانند.

آبشار نوژیان

آبشار گریت
در شمال شرقی شهرستان خرم‌آباد و در فاصله ۵۰ کیلومتری از مرکز شهر و در ۳۰ کیلومتری ایستگاه راه آهن در یک منطقه کوهستانی و در کنار روستایی به نام ترس یا گریت در دره‌ای خوش آب و هوا و پوشیده از درختان انبوه بلوط واقع شده‌است. مالکیت اراضی منطقه در اختیار منابع طبیعی و بخشی نیز در اختیار روستاییان ساکن منطقه است. جمعیت در این منطقه عمومی آبشار گریت بالغ بر ۱٬۲۰۰ نفر می باشد. در فصول پُر تردد گردشگران (بهار و تابستان) ،روستاییان با برپایی چادر اقدام به فروش انواع تنقلات می‌کنند

آبشار-گریت