مبدا*
مقصد*

تاریخ رفت*

خرید بلیط هواپیما خارک


فرودگاه خارک

فرودگاه خارگ یا فرودگاه خارک فرودگاهی در جزیره خارگ در ایران است. اما به دلیل شرایطی امنیتی خاص حاکم بر این جزیره، امکان ورود گردشگران به خارگ به راحتی وجود ندارد
فرودگاه جزیره خارک (بوشهر)
کد یاتا
KHK
شهرستان
خارک
موقعیت از شهر
جنوب شرقی
فاصله از شهر
4 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
مقاصد پروازی
مسافرین ورودی
91,850 نفر
مسافرین خروجی
91,850 نفر
تلفن
وب سایت

برنامه پروازهای خارک


مسیر پروازیروزهای هفته
بلیط هواپیما خارک اصفهانیکشنبهدوشنبهسه شنبهپنج شنبه
بلیط هواپیما خارک بوشهرشنبهیکشنبهدوشنبهسه شنبهچهارشنبه
بلیط هواپیما خارک شیرازشنبهدوشنبهسه شنبهپنج شنبه

قیمت بلیط هواپیما خارک

در حال حاضر اطلاعات در دسترس نمی باشند.
شهر خارک
خارک یا جزیره خارک که گاهی خارگ نوشته می‌شود، جزیره ای مسکونی، متعلق به ایران و دارای اهمیت اقتصادی است که در ۳۸ کیلومتری ساحل بندرگناوه در خلیج فارس قرار دارد و از توابع استان بوشهر به‌شمار می‌آید. جلال آل احمد این جزیره را که در ۴۶ کیلومتری غرب بوشهر واقع شده‌است «دُرّ یتیم خلیج فارس» نامیده‌است. خارک، شهر مسکونی آن مرکز بخش از توابع شهرستان بوشهر است. شهر خارک ۸٫۱۹۶ نفر جمعیت دارد. از مشخصه‌های این آب و هوا، تابستان‌های گرم همراه با هوای شرجی و رطوبت محلی بدون بارندگی است. «گرمی هوا معمولاً از اسفند ماه شروع می‌شود به‌گونه‌ای که طول دورهٔ گرما حدود ۸ ماه می‌باشد. نحوه ساخت و ساز در جزیره خارک را می‌توان به دو گروه عمده ساخت و ساز سنتی و مهندسی تقسیم نمود. ساخت و ساز سنتی بیشتر به دست اهالی بومی و در گوشه شمال شرقی جزیره صورت گرفته‌است. گرفته‌است.

توصیه های گردشگری
خارک قديم
کتيبه‌اى از دوران باستان در خارک سنگ‌نوشته‌اي به زبان پارسي باستان و خط ميخي موجود است که از اين کتيبه به‌عنوان سندي ديگر درباره نام خليج فارس ياد مي‌شود. در تاريخ 11 خرداد 1387 افرادي مخفيانه به طور تعمدي به تخريب اين سنگ‌نوشته دست زدند که هم‌اکنون تا 70 درصد آن نوشته تخريب شده‌است. بلندي‌هاي جزيره در غرب آن قرار دارند و عبارت‌اند از: کوه تخت، کوه لشکري، کوه ديده‌بان و کوه گردن‌اشتر.

خارک قديم

کلیسای نسطوریان
کليساي نسطوريان ساساني است به گمان باستان شناسان يگانه کليساي باقي مانده از اين دوران است که مي توان آنرا نماد بارز تعلق خليج فارس به ايران و ايراني دانست. اين مجموعه کليسا داراي تزييناتي گچي بوده که در کاوش هاي پروفسور گيرشمن بدست آمده است. نمونه هاي گچبري بدست آمده از خارک، پنج قطعه با نقوش گياهي و نقش صليب هستند که اکنون در مخزن موزه ملي ايران نگهداري مي شوند. اين گچبري ها مدتي پيش توسط موزه ملي ايران و در نمايشگاهي تحت عنوان تزيينات گچبري دوره ساساني در معرض ديد عموم قرار گرفته است.

کلیسای نسطوریان