مبدا*
مقصد*

تاریخ رفت*

خرید بلیط هواپیما جیرفت


فرودگاه جیرفت
یکی از فرودگاه های فعال از نوع داخلی است که در شهر جیرفت واقع شده‌است و به هفت شهرستان جنوبی استان کرمان خدمات می‌دهد. فرودگاه جیرفت قبلاً پذیرای هواپیماهای ۷۲ ATR شرکت هواپیمایی آسمان بود که با انجام وتکمیل این پروژه هواپیماهای ایرباس ۳۲۰ و فوکر ۱۰۰ را پذیرش خواهد نمود. در این فرودگاه در حال حاضر فقط 1 پرواز برای مسیر تهران انجام می شود. فعلاً پروازهای فرودگاه جیرفت به مقصد تهران-مهرآباد صورت می‌پذیرد.
فرودگاه جیرفت(کرمان )
کد یاتا
JYR
شهرستان
جیرفت
موقعیت از شهر
شمال غربی
فاصله از شهر
10 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
ماهان
مقاصد پروازی
تهران
مسافرین ورودی
5,852 نفر
مسافرین خروجی
5,852 نفر
تلفن
03482410081
وب سایت
jiroft.airport.ir
برنامه پروازهای جیرفت
مسیر پروازیروزهای هفته
بلیط هواپیما تهران جیرفتسه شنبهپنج شنبه
قیمت بلیط هواپیما جیرفت
مسیر پروازیقیمت بزرگسالقیمت کودکقیمت نوزاد
از حداقلتا حداکثراز حداقلتا حداکثراز حداقلتا حداکثر
بلیط هواپیما جیرفت تهران2,175,000 ریال3,646,000 ریال1,649,000 ریال2,756,000 ریال281,000 ریال428,000 ریال
شهر جیرفت
در سال 1316ش جیرفت به عنوان یک شهرستان مستقل، وسعت بسیار زیادی داشت و مساحتی بالغ بر پنجاه و یک هزار کیلومتر مربع را در برمی گرفت. جیرفت با این وسعت، بزرگترین شهرستان استان کرمان بود. بر اساس این تقسیم بندی شهرستان های جنوبی استان کرمان (کهنوج، منوجان، رودبار، قلعه ¬گنج، عنبرآباد و فاریاب) در حوزه جیرفت قرار داشتند. در دوره قبل از اسلام هم جیرفت به همراه سیرجان از مهم ترین شهرهای کرمان بودند و حتی از محل شهر کرمان امروزی که در گذشته بردسیر، نامیده می شد کهن تر بودند. در دوره اسلامی جیرفت متصل به دریا بود و تمام نصف جنوبی ایالت کرمان تا ساحل دریا داخل در ولایت جیرفت و حد جنوبی آن خلیج پارس بود. در دوره سلجوقیان کرمان در شمار پایتخت¬های دوگانه آنان در آمد و به مرکز زمستانی آنان تبدیل شد.

توصیه های گردشگری
مسجد شهر قدیم جیرفت
مسجد شهر قدیم جیرفت هزار و ٢٠٠ سال قدمت دارد و یکی از کهن‌ترین مساجد جهان اسلام است و در ایران نیز جزء نخستین مساجدی است که احداث شده است. این مسجد شش هزار متر مربع وسعت داشته است و شاخص‌ترین بنا در شهر بزرگ دقیانوس بوده است و بهره‌گیری از کاشیکاری‌های شکیل و زیبا ‌و استفاده از ‌روش‌های ابداعی و بی‌نظیر در آب‌رسانی از شاخصه‌های مسجد است که نشان می‌دهد در آن زمان نقش بالقوه‌ای در زندگی مردم داشته است. این مسجد در حاشیه رودخانه هلیل‌رود و در شهر دقیانوس واقع شده و علاوه بر اینکه نشان‌دهنده شاهکار معماری ایران‌زمین است، ‌نشان از اوج دینداری مردمان این سرزمین دار‌د. مسجد شهر دقیانوس به دستور عمر‌و‌لیث در دوره صفاری و دهه سوم هجری قمری احداث شد و در زمان خودش یکی از بزرگترین مساجد جهان اسلام بود.

مسجد شهر قدیم جیرفت

آبشار کوه نیمه
آبشار کوه نیمه در موقعیت جغرافیایی در استان کرمان واقع است. ارتفاعات کوه «نيمه»، در روستاي ييلاقي «دلفارد» از توابع بخش ساردوئيه شهرستان جيرفت با چشم اندازهاي زيبا و جذاب از نواحي تفرجگاهي شهرستان جيرفت در استان کرمان است. مجموعه آبشارهايي که در اين ارتفاعات از ذوب شدن برف ها پديد مي آيند، از جمله جاذبه هاي ارزشمند طبيعي هستند. که به ويژه در فصل تابستان عده زيادي از گردشگران را به سوي خود جذب مي کنند. از جمله آبشارهای این روستا می توان به آبشار کوه نیمه، آبشار زورک، آبشار کوه سیر و آبشار دره تنگ اشاره کرد.

آبشار کوه نیمه