مبدا*
مقصد*

تاریخ رفت*

خرید بلیط هواپیما بجنورد


فرودگاه بین المللی بجنورد
مرکز خراسان شمالی است. باند این فرودگاه با طول ۴ هزار و ۴۲۰ متر و عرض ۴۵ متر برای فرود هواپیماهای پهن پیکر طراحی شده است. این فرودگاه از زمان بهره برداری تا سال 1384 فرودگاه اقماری فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد محسوب می شد،تا اینکه در سال 1385 به عنوان یه فرودگاه مستقل معرفی گردید. در حال حاضر فرودگاه بجنورد به عنوان فرودگاه مرز هوایی مشغول فعالیت است و دارای یک باند به ابعاد (4200×45 متر ) اپرون به ابعاد (245×118 متر )، تاکسی وی عمود به ابعاد (23×120 متر ) و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت 1700متر مربع در دو طبقه میباشد و همچنین ترمینال جدید به مساحت 4600 مترمربع در حال احداث است .
فرودگاه بین المللی بجنورد(خراسان شمالی )
کد یاتا
BJB
شهرستان
بجنورد
موقعیت از شهر
شمال شرقی
فاصله از شهر
3کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
آسمان ماهان
مقاصد پروازی
تهران
مسافرین ورودی
21,660 نفر
مسافرین خروجی
21,660 نفر
تلفن
05832236570
وب سایت
bojnord.airport.ir
برنامه پروازهای بجنورد
مسیر پروازیروزهای هفته
بلیط هواپیما تهران بجنوردشنبهیک شنبهدوشنبهسه شنبهچهارشنبهجمعه
قیمت بلیط هواپیما بجنورد
مسیر پروازیقیمت بزرگسالقیمت کودکقیمت نوزاد
از حداقلتا حداکثراز حداقلتا حداکثراز حداقلتا حداکثر
بلیط هواپیما بجنورد تهران1,034,000 ریال4,638,000 ریال557,000 ریال2,862,000 ریال166,000 ریال526,000 ریال
شهر بجنورد
این شهر در شمال شرق ایران و در کوهپایه‌های رشته‌کوه آلاداغ بنا شده‌است. در منابع قدیمی و فرهنگ‌های لغت نام این شهر، «بیژن‌گُرد» یا بیژن یورد آورده شده‌است. شهر کنونی بجنورد در حدود سال ۱۱۰۰ق/۱۶۸۹م به وسیله تولی‌خان دوم، یکی از امیران ایل شادلو بنا شد و پس از آن‌که در فتنه حسن‌خان سالار (۱۲۶۳ق/۱۸۴۷م) به شدت آسیب دید، بار دیگر به دست فرزندان تولی‌خان مرمت شد. بجنورد از شمال با ترکمنستان و از شمال شرقی تاجنوب شرقی با شهرهای شیروان ، اسفراین و از جنوب غربی تا شمال غربی با جاجرم٬ آشخانه و راز همسایه است. اقوامی که در بجنورد زندگی میکنند عبارتند از: مردم فارسزبان از جمله بومیان فارسی که در محل به نام تات نامیده میشوند. ترکزبانها، کردزبانها و ترکمنزبانها.

توصیه های گردشگری
بابا امان‌
بابا امان یکی از زیباترین و قدیمی ترین پارک های گردشگری کشور است. در این تفرجگاه آرامگاهی وجود دارد که منصوب به شاهزاده اسماعیل فرزند امام موسی کاظم (ع) و مشهور به امام زاده بابا امان است. درختانی از جمله درختان اقاقیا، چنار، زردالو ،زالزالک ، زبان گنجشک، بوته های تمشک وحشی و... جلوه ای زیبا به این مکان بخشیده که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. حیات وحش پردیسان در زمینی به مساحت 250 هکتار در غرب پارک تفریحی این مکان است که در آن تنوع گیاهی و جانوری مختلفی یافت می شود.

بابا-امان

عمارت آیینه خانه مفخم
یکی از آثار تاریخی مربوطه دوره قاجار بجنورد می باشد. این بنا در انتهای خیابان شریعتی شمالی در شهر بجنورد قرار دارد و 4 مناره در طرفین ورودی اصلی قرار دارد که روی 2 مناره کلمه محمد 12 بار به شیوه کاشی کاری معقلی نوشته شده، است. این مکان همزمان با عصر ناصری در داخل باغ بزرگی به نام دلگشا ساخته شد. اکنون این مکان زیبا به عنوان موزه اسناد و نسخ خطی مورد استفاده قرار می گیرد.

عمارت-آیینه-خانه-مفخم