مبدا*
مقصد*

تاریخ رفت*

خرید بلیط هواپیما بندرلنگه


فرودگاه بین المللی بندر لنگه

فرودگاه بندر لنگه در شهر بندرلنگه واقع شده‌است. این فرودگاه در سال ۱۲۹۷ شمسی پروازهای بین‌المللی خود را به مقاصد انگلستان و هند آغاز کرد. از ۱۴ شهریور ۱۳۸۵ فرودگاه بندرلنگه با پرواز بین‌المللی بندرلنگه- دبی به عنوان مرز مجاز هوایی شناخته شد.
فرودگاه بین المللی بندر لنگه(هرمزگان)
کد یاتا
BDH
شهرستان
بندرلنگه
موقعیت از شهر
جنوب غربی
فاصله از شهر
10 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
ایران ایر
مقاصد پروازی
تهران - شیراز
مسافرین ورودی
10,639 نفر
مسافرین خروجی
10,639 نفر
تلفن
07644223111
وب سایت
bandarlengeh.airport.ir

برنامه پروازهای بندرلنگه


مسیر پروازیروزهای هفته
بلیط هواپیما بندرلنگه تهرانشنبهدوشنبهچهارشنبه
بلیط هواپیما بندرلنگه شیرازشنبهدوشنبهچهارشنبهجمعه

قیمت بلیط هواپیما بندرلنگه


مسیر پروازیقیمت بزرگسالقیمت کودکقیمت نوزاد
از حداقلتا حداکثراز حداقلتا حداکثراز حداقلتا حداکثر
بلیط هواپیما بندرلنگه شیراز769,000 ریال3,790,000 ریال451,000 ریال2,371,000 ریال140,000 ریال441,000 ریال
بلیط هواپیما بندرلنگه تهران1,458,000 ریال6,970,000 ریال769,000 ریال3,525,000 ریال208,000 ریال759,000 ریال
بندر لنگه
این شهرستان ۳ بخش، ۴ شهر و ۸ دهستان دارد: بخش مرکزی: شهر بندرلنگه ، کنگ، دهستان : حومه ، دژکان، مغویه، مهران . براساس برآورد سال ۱۳۸۵ شهرستان بندرلنگه ۹۷۳۴۱ نفر جمعیت دارد و به زبان فارسی با گویش محلی سخن می گویند. این شهرستان آب و هوایی بسیار گرم و مرطوب دارد و درجه حرارت به دلیل رطوبت و وزش باد بالاست و بارندگی در آن متغییر و گاه همراه با باران های سیل آساست بندرلنگه در زمان هخامنشیان از بنادر مهم تجاری خلیج فارس بوده است. این بندر در زمان کریم خان زند با ارتباطات دریایی و رونق تجاری آباد گردید. امروزه این بندر یکی از بنادر مهم کرانه‌های شمالی خلیج‌فارس به شمار می‌رود و جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن گردشگران عزیز کشورمان را به خود فرا می‌خواند. بنا به پاره‌ای از روایت‌ها نیز، نام پیشین این منطقه به دلیل وجود مروارید مرغوب و زیاد در آب‌های آن، شهر یا بندر مروارید بوده، که به‌مرورزمان به بندرلنگه تغییریافته است. از سوغاتی های بندرلنگه می توان به سوزن دوزی ، حصیر بافی ، گلابتون دوزی، خرسک بافی ، چنته بافی، خرما، ماهی و میگو اشاره کرد.

توصیه های گردشگری
عمارت فکری
زمانی به سکونتگاه مرکز تجارت و بازرگانی در بندرلنگه شهرت داشت به همین علت در ساخت این بنا دو بخش اندرونی و بیرونی برای اسکان خانواده فکری و پذیرایی از مهمانان و تجار در نظر گرفته شد.

عمارت فکری

مسجد ملک بن عباس
اين مسجد به جاي مسجدي قديمي تر در همان مكان ساخته شده است ، بناي مسجد از دوره ي صفويه و مسجد كنوني متعلق به دوره ي قاجار می باشد. طرح معماري بالاي گل دسته آن تركيبي از طرح هاي معماري هنري و ايراني است و به شكل مارپيچ و همانند مار حلقه شده اي سر برافراشته و در بالاي گنبد و بر انتهاي گلدسته قرار گرفته است گچ بري سقف شبستان و ايوان آن ، تركيبي از قالب گيري و قطعات گل و بته است و نماسازي آن گچي است .

مسجد ملک بن عباس