مبدا*
مقصد*

تاریخ رفت*

خرید بلیط هواپیما اردبیل


فرودگاه بین المللی اردبیل
فرودگاه بین المللی اردبیل یکی از فرودگاه های فعال در عرصه ی هوایی کشور است که در مرکز فعالیت های حمل و نقلی این استان علی الخصوص در زمینه ی هوایی قرار گرفته است فرودگاه اردبیل در فاصله ۱۳۱۱ متری از سطح دریا بنا شده است و به‌ طور میانگین در طول هفته ۶۰ پرواز در آن انجام می‌شود. فرودگاه دارای دو ترمینال مسافربری، ساختمان پاویون، مرکز سوخت‌رسانی مستقل، زیر نظر شركت منطقه‌ای نفت اردبیل و اداره هواشناسی و تاسیسات ایمنی و فنی است. این فرودگاه، قابلیت پذیرش نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیكر مانند ایرباس A۳۰۶ و توپولوف را دارا است. پروازهای ایران ایر با تایپ پروازی فوكر ۱۰۰ و توپولوف ۱۵۴ و شركت هواپیمایی آسمان با تایپ پروازی فوكر ۱۰۰ و شركت ماهان ایر با تایپ پروازی ایرباس و BAE در مسیرهای تهران –اردبیل و اردبیل – مشهد ، به‌ صورت روزانه فعالیت می‌کنند.
فرودگاه بین المللی اردبیل
کد یاتا
ADU
شهرستان
اردبیل
موقعیت از شهر
شمال شرقی
فاصله از شهر
15 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
آسمان ایران ایر ماهان
مقاصد پروازی
تهران - رشت - مشهد
مسافرین ورودی
137,170 نفر
مسافرین خروجی
137,170 نفر
تلفن
04533447901
وب سایت
http://ardabil.airport.ir

برنامه پروازهای اردبیل


مسیر پروازیروزهای هفته
بلیط هواپیما تهران اردبیلشنبهیک شنبهدوشنبهسه شنبهچهارشنبهپنج شنبهجمعه
بلیط هواپیما مشهد اردبیلشنبهیک شنبهسه شنبهچهارشنبه

قیمت بلیط هواپیما اردبیل


مسیر پروازیقیمت بزرگسالقیمت کودکقیمت نوزاد
از حداقلتا حداکثراز حداقلتا حداکثراز حداقلتا حداکثر
بلیط هواپیما اردبیل مشهد1,352,000 ریال6,970,000 ریال716,000 ریال3,525,000 ریال198,000 ریال759,000 ریال
بلیط هواپیما اردبیل رشت1,140,000 ریال3,790,000 ریال610,000 ریال1,935,000 ریال176,000 ریال176,000 ریال
بلیط هواپیما اردبیل تهران818,000 ریال3,790,000 ریال450,000 ریال2,347,000 ریال145,000 ریال441,000ریال

شهر اردبیل
شهر اردبیل ، مرکز استان اردبیل در شمال باختری ایران و در نزدیکی مرز جمهوری آذربایجان قرار دارد. استان اردبیل با وسعتی معادل ۱۷۹۵۱.۴ کیلومترمربع به لحاظ وسعت حدود ۰۹/۱ درصد مساحت كل كشور را به خود اختصاص داده است. شهر اردبیل بیش از 1500 سال قدمت تاریخ دارد. به روایت اوستا، زردشت پیامبر ایرانی درکنار رود "دائی یتا " که امروزه ارس نامیده می شود به دنیا آمد و در کوه سبلان کتاب خود رانوشت و برای ترویج دین خود، به شهر "باذان پیروز" رفت. عده ای به او ایمان آوردند و در این ناحیه جنگی بین زردشتیان و بت پرستان روی داد که دراین جنگ زردشتیان بر همه روستاها و قصبه های اطراف اردبیل دست یافتند و به افتخار این پیروزی آتشکده ای در اردبیل بنا کردند که آثار آن هنوز در سه فرسنگی این شهر در دهکده‌ای به نام آتشگاه باقی مانده است این استان از دوره های پیش از اسلام و بعد از آن به عنوان یکی از مراکز مهم فرهنگی ایران و جهان می باشد. اردبیل در اقلیم خشک قرارگرفته است، که دارای زمستان سرد و تابستان معتدل است. زبان عموم مردم استان ترکی آذری است

توصیه های گردشگری
خلخال
خلخال یکی از جاذبه های گردشگری است مسیر ۷۰ کیلومتری که از اسالم به سمت خلخال را باطبیعت زیبا چشم هر انسانی را به خود خیره می‌کند. جاده اسالم به همان اندازه که معروف است ناشناخته مانده‌است. راه‌های فرعی آن به آبشارها و چشمه‌سارهایی می‌رسد که کمتر کسی می‌شناسد. محلی‌ها اعتقاد دارند که حتی سازمان میراث فرهنگی هم از بسیاری جاذبه‌های طبیعی منطقه خبر ندارد. جمعیت این شهر ۳۹٬۳۰۴ نفر (در ۱۱٬۵۰۱ خانوار) بوده‌است. شهر خلخال در ۴۸ درجه و ۳۱ دقیقه طول جغرافیایی و ۳۷ درجه و ۳۷ دقیقه عرض جغرافیایی و ارتفاع ۱۸۴۳ متر از سطح دریا واقع شده‌است. خلخال در جنوب شرقی استان اردبیل واقع شده‌است و رودهای هروآباد و آرپاچایی در آن جریان دارد.

خلخال

سرعین
سرعین به جهت داشتن چشمه‌های آب گرم متعدد معروف است سرعین ، زیبای بی‌همتای اردبیل است که در ۳۰ کیلومتری آن قرار گرفته و به آب‌های گرم و طبیعت چشم‌نوازش شهرت دارد. در فرهنگ لغات فارسی واژه‌ی «سرعین» به معنای «سرچشمه» است و شاید حضور چشمه‌های متعدد آب گرم در این منطقه باعث شده است که این شهر زیبا و دوست‌داشتنی به این نام شهرت یابد. براساس تحقیقات و کاوش‌های صورت گرفته در این منطقه‌ی ارزشمند باستانی، اشیا و لوازم تاریخی نیز یافت شده است که می‌توان به سفالینه‌هایی که دارای قدمتی متعلق به اواخر هزاره‌ی اول و دوم پیش از میلاد مسیح است، اشاره کرد.

sarein